2024. január 8., hétfő

Nem szúrós-savanyú szagú maró vegyszer, és a mosógép is tovább él (tényleg)

A mosógép is tovább él -
tényleg. Kalgon helyett
mágneses vízkezelés:
csillogó forgódob,
nincs vízkő!

Tehát, az előző írás folytatása. Amiről még mindig kevés helyen esik szó, és ami nem kémiai alapon működik... Ha esetleg még te sem hallottál volna róla (biztosan sokan nem hallottak még róla, mert ugye még mindig tele vannak a boltok polcai a "mosógép is tovább él" reklámú vegyi vízlágyítóval...). Ez pedig a fizikai, MÁGNESES VÍZKEZELÉS - vízkőoldás, amivel VALÓBAN és tényleg tovább él a mosógép, és minden más háztartási gép is, függetlenül attól, hogy ilyen anyagból van! Hihetetlen, ugye? A hozzá való eszközök (pl. Ökomag mágnesgolyó és/vagy Turbo Booster mágnesgyűrű) megvásárlása egy igazán szuper, Földbarát lehetőség és befektetés. (A befektetés egy olyan dolog, amit egyszer, vagy nagyon ritkán kell megvenni, és utána minden hónapban pénzt hoz nekünk és/vagy a pénzkiadásainkat csökkenti, "kamatozik", ezáltal megtérül az ára.) 

Kezdhetjük azzal, amire már röviden utaltam, hogy hogy a mágnesesen kezelt víz visszakapja a Föld mágneses töltését (ezt a vízvezeték csőhálózatban őt ért hatások - ütések miatt veszíti el), és így jobban szeretik az emberi sejtek és a növények is. De nemcsak ez a lényeg.

Ökomag lágy-mágnes golyó

Mi körülbelül 2004 óta nagyrészt ezt a golyót használjuk "vízlágyítónak" a mosáshoz. Menet közben ugye elkezdtem citromsavas öblítőt is adagolni mellé, és olykor ecetes fertőtlenítő átmosóprogramot is indítok, de... Nélkülik is, önmagában az Ökomaggal csillog a mosógép belseje, a forgódob. És ezt nem csak én látom így, hanem például az egyik rokonunk, aki jó régen kapott tőlünk egy Ökomagot ajándékba, és amikor eltűnt neki, hiányolta.

2024. január 4., csütörtök

Dobjuk ki a vízköves mosógépet? Avagy, környezetbarát vízkőoldó tippek

Most nagyon jót fogunk tenni a pénztárcánknak, a mosógépünknek (a vizet használó háztartási gépeinknek általában), a ruháinknak, és még az élővilágnak is... Vele együtt pedig (remélem) nagyon rosszat a C betűvel kezdődő nevű vízlágyítót gyártó gigaprofitjának. Mert abban ugyan igaza van, hogy  az a jó, ha "a mosógép is tovább él", és nem lesz belőle hamar elektronikai szemét - csak a rá nyújtott megoldása életellenes. Ezért összeszedtem a legegyszerűbb életbarát, természetbarát, környezetbarát vízkőoldó praktikákat, szereket a sikeres háztartási "vízkőprevenció" (karbantartás) érdekében. Hogy a háztartási gépeink valóban és Földbarát módon tudjanak vízkőmentesek lenni. Mert hiába terjednek már egy ideje ezek az információk, a kereskedelmi boltok polcai sajnos még mindig tele vannak természetkárosító háztartási vegyszerekkel.

(Ez a jó tíz éves mosógép
egyszer sem látott Kalgont,
mégsincs benne egy fia vízkő se
- saját fotó)
 

Tehát hogyan vízkőmentesítsünk mindent életbarát módon házilag? Erre többféle lehetőségünk van, amik közül az aktuális céltól és eszközöktől függően érdemes megválasztani. Itt most hármat fogok leírni röviden.

Környezetbarát kémiai vízkőoldó - vízlágyító: ECET

Néhány évvel ezelőtt buzgón hirdették a médiában, hogy "az ecet a salátába való"... A hirdető (teljesen jogosan) kapott is ezért néhány milliós bírságot, fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt. Habár valószínűleg mellényzsebből kifizette, de... Minden valamire való háztartásigép-szerelő kérdésünkre elmondja, hogy legalább 6-7 év Kalgon ára megfelel egy új mosógép árának. Ezért általában ajánlani szokták, hogy öblítsük a ruhákat (hígított) ecettel, illetve havonta 1x 90 fokon mossuk át a mosógépet üresen, 1 üveg ecettel.

Ez abszolút megfontolandó, az átmosás legalábbis biztosan (beleöntünk egy üveg ecetet a mosógépbe, és elindítjuk a programot). Egy ideig emiatt én a mosogatógépbe is hígított ecetet használtam ölbítőként, de sajnos kikezdte az öblítőtartály tömítését. Ezért váltottam citromsavra, ami nagyon bevált. És tovább is fejlesztettem: most csak a mosogatógép porba használok citromsavat, öblítőnek már nem, a szerelőnk szerint nem kell bele öblítő.