Írtam már a frissentartó kenyereszsákról és az őt kibélelő PUL anyagról. És írtam már a vízhatlan neszeszerről hasonló vonatkozásban. Most folytatom a sort, mivel szeretném népszerűsíteni a PUL anyaggal (és nélküle) készített környezetbarát alkotásaimat... :-) Van ám varrva már többféle, menő mintás frissentartó tépőzáras textil szalvéta is a készletemben. Sajnos nem én találtam ki ezt a nagyon praktikus holmit, de én is nekiálltam gyártani őket. Érzésem szerint nagyon-nagyon sokra lesz szükségünk belőlük, hogy kiváltsuk az eldobható csomagolóanyagokat! És már csak azért is, mert egyszerűen ránézni is jó egy ilyen szépségre. Ajándékba is kaptak tőlem belőle emberek, és mindenhol, mindenki nagyon örült neki...
Frissentartó tépőzáras textil szalvéta: a szendvics szeret benne lenni
Menő tízórai és uzsonna: tépőzáras textil szalvétában (saját készítés, saját fotó) |
Iskoláskoromban, aminek az eleje még az "átkosra" esett, a tízórai szendvicset textilszalvétában vittük az iskolába. Nem ám szeméttermelő frissentartó nejlon- vagy alumíniumfóliában, ami étkezés után egy laza mozdulattal a kukában landol manapság. :-( Ha a ruhaszalvéta bepiszkolódott, a szemetes helyett a mosógépbe ment. Nekem még mindig megvan egy-két ilyen szalvétám, habár időközben kicsit elvástak. Előnyük volt a moshatóság. Hátrányuk az, hogy megszáradhatott és/vagy széteshetett bennük a szendvics, illetve, hogy ha például valamilyen nedvesebb zöldség (pl. csemegeuborka karika) került az ennivalóba, a textil kifelé átázott. Oda kellett tehát figyelni, hogy a szalvétán kívül beletegyük még valami vízhatlanba is a szendvicset, nehogy a táskában a tankönyvek bánják a vele való randit.
No, a PUL-os újraszalvétával a megszáradás, a szétesés és az átázás problémája egyaránt kiküszöbölve!
Ez egy négyszögletű kendőforma, két réteggel: külseje tetszőleges (menő mintájú) vászon, belseje PUL. Mint már tudjuk, de ismétlés a tudás anyja, a PUL a levegőt átengedi, a vizet nem, ebből kifolyólag nem szárad (olyan gyorsan) és nem is penészedik meg benne a pékáru, és nem ázik át a szalvéta kifelé. A négy csúcsa felé pedig négy tépőzár található, amelyeket összerögzítve a szalvéta fixen a helyükön tartja a szendvics elemeit.
Ha az újraszalvéta PUL bélése bepiszkolódik, csak letöröljük tiszta, nedves ruhával, hagyjuk megszáradni, és már használhatjuk is újra. Ha a külső rétege, a vászon lesz szennyezett, alacsony hőfokon, enzimmentes mosószerrel, bolti öblítőszer nélkül, alacsony fordulatszámmal centrizve mosható. Szárítani és vasalni nem szerencsés.
Oké, hogy a PUL az úgymond műanyag, de nemcsak egyszer, hanem nagyon sokszor felhasználható. Feltéve, ha helyesen kezeljük...
Mi már egy ideje csak ilyenekbe csomagoljuk a tízórait és az uzsonnát! :-) Cukik és menők vagyunk, és drasztikusan lecsökkent a csomagolóanyag használatunk is! Mostanában alig kellett nejlon- és alufóliát vennünk, amivel egy rakat pénzt megtakarítottunk, jó befektetés volt a tépőzáras textil szalvéta beszerzése.
Menő és jó étvágyat!
Használj te is ilyen menő szalvétát; keress meg, és lesz neked is! ;-)
Például a Vatera standunkon vagy a Facebook oldalamon több más hasznos dolog mellett megtalálod.
Hé, ember! Rajtad is múlik! Ilyen okos háztartási változtatásokkal TE is nagyon sokat tehetsz az UTÓDAID JÖVŐJÉÉRT, a FÖLDÉRT, a PÉNZTÁRCÁDÉRT, és még a saját EGÉSZSÉGETEKÉRT is! (Feltéve, ha nem akarsz olyan "menő" és divatos lenni, hogy sokat költesz életromboló, és egyébként jól helyettesíthető vegyszerekre, eszközökre ...)