2021. augusztus 27., péntek

Amőba a műszerfalon, avagy természet- és környezetbarát illóolajos autóillatosító házilag

Előzmények:

  • Amikor az ember lánya hosszú ideje szinte csak natúr anyagokat használ mind kozmetikumnak, mind háztartási tisztító célokra, és ezekhez szokott a szervezete... És ezért szinte már rosszul van a sok művi illatanyagtól, ha bemegy egy drogériába...

  • És amikor az ember lányát már régóta csábítja egy dizájnos illóolajos autóillatosító klipsz, de sajnálja rá a több ezer forintot...

  • És amikor az ember lányának gyereke próbálkozik a nemezeléssel, ezért az anyja megkéri, hogy alkosson neki egy gömb alakú szmájlit, de kezdetben nem sikerül. Viszont a mániásan természet-, környezetbarát és újrahasznosító anya nem akarja kidobni a sikerült amőbát sem, ezért elgondolkodik, mihez lehetne vele kezdeni...

Illóolajos autóillatosító házilag: ha van otthon fémcsipesz, jók vagyunk

Vicces természet-, környezetbarát
illóolajos autóillatósító
házilag: nemezből és fémcsipeszből
(saját fotó)

... akkor az az ötlet jön, hogy rá kell varrni a nemezamőba hátára egy kis fémcsipeszt (ami nem mellesleg szintén újra-továbbhasznosított: férfi ing csomagolásában volt...) amivel oda lehet biggyeszteni az autó szellőzőjére, és rá kell csepegtetni a szokásos jó minőségű (! olyan, ami még látott növényt !) illóolajaiból. És már kész is a vicces, különleges, bio, természetes, környezetbarát illóolajos autóillatosító klipsz, aromaterápiás autós illóolaj párologtató házilag, mondhatni illóolaj áron! Egy csepegtetéstől több napig isteni finom illat van az autóban, és még a levegőt is mikrobamentesíti. :-) 

Minden újra-továbbhasznosított, illetve újrahasznosítható, illetve lebomlik, amit ehhez felhasználtunk: a nemez, a fémcsipesz, az illóolaj csomagolása...

2021. augusztus 26., csütörtök

Ha nem így élsz, mondj le az egészségről! #2 Az öngyógyulás-öngyógyítás módszerei

Tehát az előző blog folytatása: öngyógyító módszerek, öngyógyítás módszerei. Rendkívül "bonyolult", misztikus, rejtélyes, (tudományos) szerencsét igénylő, a hétköznapokban elérhetetlen dolgokat fogok felsorolni, mert ugye az öngyógyítás-öngyógyulás az nagyon elvont és laikus módon abszolút megvalósíthatatlan tevékenység...

Öngyógyulás-öngyógyítás módszerei 1. ALVÁS

Ezt a 21. század kimerítő rohanásában nem lehet eléggé hangsúlyozni! Ha az életünk nagy részét tekintve nem alszunk elég jól, eleget és elég jókor, mondjunk le az egészségről! (Próbáltál már 1 hétig folyamatosan ébren lenni? Hogy érezted magadat utána?) Ha nem vagyunk jól, lehetőleg ne vitézkedjünk önmagunk aktuális fog-összeszorítós, dicsőséges és magasztos túlvállalásával, és ne a kávéd döntsük magunkba nyaklószámra, hanem aludjunk annyit és úgy, amennyit a testünk aktuálisan valójában megkíván! Ehhez pedig vegyünk igénybe minden lehetséges életbarát segédeszközt, amit csak tudunk, kezdve a számunkra igazán kényelmes, ellazulást biztosító fekhellyel! Lehet, hogy szükséges hozzá észrevennünk, hogy a meglevő alvási körülményeink nem igazán optimálisak... És ha jót akarunk magunknak, a patikai legális tudatmódosítókat (pl. altatókat) is jó messzire kerüljük el, mert nem biztosítanak minőségi alvást.

Öngyógyulás-öngyógyítás módszerei 2. TÁPLÁLKOZÁS

Légzőszerv-működést támogató csípős zöldségek
(freeimages / chillies-onions-garlic-1523923)

2020-ban és 2021-ben sajnos divat tüdőpumpára kerülni, és ettől mániákusan rettegni... De ennek elkerülését elősegítendő, próbáltál-e már rendszeresen fogyasztani a légzőszervek vérkeringését javító, s ezáltal a működésüket támogató élelmiszereket? A csípős, "zorrtisztító" zöldségek nagy része mind ilyen: hagymafajták, torma, retek, gyömbér, paprika, stb. Mindenki fogyassza azt és úgy, ami akkor és ott és ahogy ízlik, jólesik neki! (E témában érdemes jó mélyen tanulmányozni például a Hagyományos Kínai Orvoslás táplálkozás részét.)

2021. augusztus 25., szerda

Ha nem így élsz, mondj le az egészségről! #1 Természet-környezetbarát öngyógyító módszerek

Avagy, jobban kifejező szavakkal öngyógyulás-támogatás. Elnézést kérek a radikális címért, nagyon szeretném felhívni vele a figyelmet alapdolgokra! A testünk regenerálódik - ha jól támogatjuk! 

Napjaink hivatalos egyenprotokollos, köztudatban levő "egészség"szemlélete nagyrészt azt sugallja, hogy a Gondviselés kiismerhetetlen selejt testet adott nekünk, aminek az egész-ségéhez főleg (tudományos) szerencse szükséges. Így, ha például a testünk nem tud egy számára szükséges kémiai anyagot szervesen előállítani, amit alapesetben tudna (szerotonin, inzulin, immun-ellenanyag és társai), akkor azt be kell vinni szintetikus formában. Vagy esetleg orvossággal félre kell terelni a folyamatait, hogy ne is legyen rá szüksége! Más megoldás nincs! Közben pedig mutogatunk az alattomos génekre és az emberevő mikrobákra, mint minden nyűgünk egyedüli és kizárólagos okozóira... És aki esetleg mást vett észre, az eretnek, képzelődik, nem normális, stb. Ez vezet oda, hogy az emberek jó része hosszú távon krónikus tünetekkel küzd, egyre többet költ patikai tünetelnyomó veszélyes hulladékokra, egyre több mellékhatással...

Környezetbarát öngyógyító módszerek:
a minden szintű EGYENSÚLYUNKBA
segítenek minket vissza
(freeimages / water-break-1470708)

De mi van akkor, ha (eretnek módon) azt feltételezzük, hogy a Gondviselés mégsem teremtett selejtet, és inkább mi csinálunk valamit ÉLETELLENES módon? Mint ahogy például egyre többen kutatják az "örökölt" testi zavarok (valójában tanult) élettel össze nem egyeztethető életmódbeli, szokásbeli és pszichés hátterét is... Akkor akár kereshetnénk is a testi működési zavar igazi okát. És ha megtalálnánk, akkor akár FEL IS OLDHATNÁNK EZT AZ OKOT, és a lehetőségeihez képest akár képessé is válhatna rá a testünk, hogy (újra) termeljen saját magának kémiai anyagot.

2021. augusztus 13., péntek

Környezet-természetbarát egészség-karbantartás, avagy öko nil nocere prevenció jelentése

Van a csúnya, idegen hangzású "prevenció" szavunk, ami elvileg magyarul betegség megelőzést takar. Én mindkét változatot, az idegent és a magyar szókapcsolatot is kerülöm, mert tartalmaz egy számomra nemkívánatos szót, és ez a betegség. Ugyanis nem szeretnék a betegséggel foglalkozni, emlegetés szintjén sem. Mert ne gondolj egy bálnára... na, megjelent már a bálna a lelki szemeid előtt? A betegség is ugyanígy meg fog jelenni, ha emlegetjük, önbeteljesítő jóslat... És akkor most versenyzünk a gonosz betegséggel, hogy ki győz, ki tudja a másikat megelőzni a hajrában, vagy mi? 

Ha nem így gondoljuk, mi lenne, ha kicserélnénk a nemkívánt szót valami másra, ami a lényeg (lenne), amit célnak tűztünk ki: az egész-ség szóra? És ha már itt tartunk, ugye az egész-séget tulajdonképpen meg akarjuk tartani, meg akarjuk őrizni, hogy hosszú távon meglegyen. Mit kell csinálni, hogy ez sikerüljön? 

Azt, amit régen TMK-nak neveztek a gyárakban (nem vagyok képben, hogy most létezik-e ilyen, és ha igen, hogyan nevezik): 

TERVSZERŰ MEGELŐZŐ KARBANTARTÁST!

Így a prevenció jelentése ideális esetben valójában nem más, mint az egész-ség mindennapi tervszerű karbantartása! Angolul maintenance, vagy service. Esetünkben ráadásul úgy, hogy lehetőleg a Földnek sem ártunk (nil nocere) eme tevékenységünk közben.

Prevenció jelentése: megfelelő
életmód, amiben ALAP az igazán jó ALVÁS
(freeimages / sleeping-1519723)

Nagyon leegyszerűsítve az igazi, holisztikus (szellemi-lelki-testi) "prevenció" jelentése:

A megfelelő egész-ség-önismeret megléte, és ezt használva 4+1, egymásra is kiható életpillér egyensúlyban tartása. Az emberi lény minden működési zavara ("betegsége") besorolható ezen pillérek egyensúlytalanságának valamelyikébe, akár több pillérébe is. Ezek a pillérek egymásra is kihatással vannak, és a "modern" világunkban, a mohó, rohanós fogyasztói társadalomban egyiket sem könnyű egyensúlyban tartani.