(Ez a jó tíz éves mosógép egyszer sem látott Kalgont, mégsincs benne egy fia vízkő se - saját fotó) |
Tehát hogyan vízkőmentesítsünk mindent életbarát módon házilag? Erre többféle lehetőségünk van, amik közül az aktuális céltól és eszközöktől függően érdemes megválasztani. Itt most hármat fogok leírni röviden.
Környezetbarát kémiai vízkőoldó - vízlágyító: ECET
Néhány évvel ezelőtt buzgón hirdették a médiában, hogy "az ecet a salátába való"... A hirdető (teljesen jogosan) kapott is ezért néhány milliós bírságot, fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt. Habár valószínűleg mellényzsebből kifizette, de... Minden valamire való háztartásigép-szerelő kérdésünkre elmondja, hogy legalább 6-7 év Kalgon ára megfelel egy új mosógép árának. Ezért általában ajánlani szokták, hogy öblítsük a ruhákat (hígított) ecettel, illetve havonta 1x 90 fokon mossuk át a mosógépet üresen, 1 üveg ecettel.
Ez abszolút megfontolandó, az átmosás legalábbis biztosan (beleöntünk egy üveg ecetet a mosógépbe, és elindítjuk a programot). Egy ideig emiatt én a mosogatógépbe is hígított ecetet használtam ölbítőként, de sajnos kikezdte az öblítőtartály tömítését. Ezért váltottam citromsavra, ami nagyon bevált. És tovább is fejlesztettem: most csak a mosogatógép porba használok citromsavat, öblítőnek már nem, a szerelőnk szerint nem kell bele öblítő.
Környezetbarát kémiai vízkőoldó - vízlágyító: HÁZTARTÁSI CITROMSAV
A jobb háztartási boltokban, bioboltokban, piacokon kapható akár kilós kiszerelésben is, gazdaságosan. Én személy szerint nagyon elégedett vagyok vele és sokszor, sokféle célra használom. Már írtam róla a ruhaöblítőnél, a mosogatógép pornál, a mosogatógép öblítőnél, a ruhafehérítésnél. Ez egy természetes gyenge sav, kiváló vízkőoldó, vízlágyító, sok szempontból jobb, mint az ecet, és nincs szúrós, savanyú maradványszaga. Sokféle felületet (fém, csempe, műanyag, stb.) és háztartási gépet (kávé- és teafőző, ...) lehet vele vízkőmentesíteni. Még acél fazekakról is szoktam ráégett ételt leszedni vele. Pici víz a fazékba, 1 evőkanál citromsav, kicsit állni hagyom és megdörzsölöm kefével. Gyönyörűen lejön. Ha nagyon makacs a szennyeződés / régi és többrétegű a vízkő, akár több tisztítási kör is szükséges lehet az eltávolításához.Tehát ecet, vagy citromsav? És az ecet tönkreteszi a mosógépet?
Öko vízlágyítás házilag, környezetbarát vízkőoldó, kicsapódás - és lerakódásgátló: mágneses vízkezelés |
Környezetbarát FIZIKAI vízkőoldó - vízlágyító: MÁGNESES VÍZKEZELÉS
Avagy, mi a manó az a két kék (vagy zöld?) golyó a fenti képen a mosógép dobjában? A harmadik környezetbarát vízkőoldó tipp, kicsapódás- és lerakódásgátló a fizikai, mágneses vízkezelés, amiről röviden már írtam a házi víztisztításnál, és még majd még legközelebb bővebben írni fogok.
Folytatása következik!
Hé, ember! Rajtad is múlik! Ilyen okos háztartási változtatásokkal TE is nagyon sokat tehetsz az UTÓDAID JÖVŐJÉÉRT, a FÖLDÉRT, a PÉNZTÁRCÁDÉRT, és még a saját EGÉSZSÉGETEKÉRT is! (Feltéve, ha nem akarsz olyan "menő" és divatos lenni, hogy sokat költesz életromboló és egyébként helyettesíthető vegyszerekre, eszközökre ...)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése